Vybíráme notebook 7 – Bezdrátové připojení
28. 7. 2018 | 0
Jedná se o prostředky pro bezdrátovou komunikaci. Wi-Fi se zpravidla používá pro bezdrátové připojení k internetu, Bluetooth ke komunikaci se zařízeními, jako je například mobilní telefon.
Důležité parametry
Rychlost Wi-Fi
Písmena u parametrů Wi-Fi karty označují maximální rychlost, např. Wi-Fi a/b/g/n/ac, případně 802.11a/b/g/n. Verze „g“ (případně „b/g“) je dnes naprostý základ, který podporují prakticky všechna zařízení. Rychlejší verzí je „n“ a nejrychlejší je „ac“.
Bluetooth a jeho verze
Bluetooth můžete využít pro komunikaci s mobilními zařízeními nebo pro připojení bezdrátového příslušenství jako myš, klávesnice nebo sluchátka. Čím vyšší generace Bluetooth (2.0, 2.1, 3.0, 4.0, 4.1, 5.0 apod.), tím bude technologie úspornější a rychlejší.
Další bezdrátové technologie
NFC
NFC je technologie používaná pro komunikaci na velmi krátkou vzdálenost, denně ji používáte, když platíte bezkontaktní platební kartou. V noteboocích je NFC spíše doplňkem Bluetooth, protože pomocí NFC můžete spárovat zařízení pouze tak, že se jím dotknete notebooku v konkrétním místě (opět podobně jako bezkontaktní platba, kde se kartou dotýkáte konkrétního místa platebního terminálu).
LTE či WWAN
Některé notebooky jsou vybaveny LTE adaptérem (též WWAN). Po vložení SIM karty se pomocí mobilního operátora můžete připojit k internetu podobně jako na tabletu nebo mobilu. Notebooky, do kterých můžeme tyto adaptéry dokoupit, se obvykle označují jako „WWAN-ready“.
Doporučení
Pokud plánujete využívat notebook k základním pracovním úkonům, jako je prohlížení webových stránek, vyřizování e-mailů nebo stahování souborů na domácí síti, nemusíte si s bezdrátovým připojením lámat hlavu. V dnešní době jsou totiž všechny notebooky dostatečně vybavené. Pokud jste často na cestách a být neustále připojen je pro vás nutností, zvažte model s LTE modemem. Jste-li náročnější nebo máte-li specifické požadavky na bezdrátové technologie, případně se připojujete do speciálních sítí třeba ve firmě, je dobré poradit se se správcem sítě.
Aktualizace: 6. 10. 2018
Vybíráme notebook
- Vybíráme notebook 1 – Potřebuji notebook?
- Vybíráme notebook 2 – Procesor (CPU)
- Vybíráme notebook 3 – Operační paměť (RAM)
- Vybíráme notebook 4 – Displej
- Vybíráme notebook 5 – Grafická karta (GPU)
- Vybíráme notebook 6 – Optická mechanika
- Vybíráme notebook 7 – Bezdrátové připojení
- Vybíráme notebook 8 – Konektory
- Vybíráme notebook 9 – Periferie
- Vybíráme notebook 10 – Baterie a napájení
- Vybíráme notebook 11 – Pevný disk (HDD, SSD)
- Vybíráme notebook 12 – Operační systém
Related
AUTOR: Lenovo Blog CZ
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#LenovoTechWorld AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
0 Komentářů