Lenovo Legion C730 (první pohled)
29. 12. 2018 | 0
Herní počítače mám rád. Krom toho, že jsou to počítače, většinou jsou i dost cool. Bývá v nich solidní hardware a vypadají dobře. Jistě, fajnšmekr si nejraději svůj herní stroj postaví sám. Ale mezi námi, ono je to o něco složitější, než se obvykle říká, a má to svá úskalí. Takže není nic špatného na tom, koupit si sestavu od výrobce. Plynou z toho i různé výhody, Lenovo nabízí ke všem herním počítačům Legion On-Site záruku s reakcí následující pracovní den. A rozhodně lepší než sahat po supermarketových sestavách, které často bývají předražené a neodladěné, je zvolit ověřeného výrobce.
Lenovo se svou řadou Legion takovým výrobcem je. Ví, co dát dovnitř, dokáže si poradit s termálním managementem a umí vytvořit i originální zevnějšek. A hlavně ten zevnějšek chci pochválit. Oproti předchozím generacím začalo Lenovo konečně vyrábět něco, co se nesnaží vypadat jako rekvizita z devadesátkového seriálu odehrávajícího se na palubě kosmické lodi, ale zvolil přiměřeně konzervativní vzhled, který nevypadá vyloženě dětinsky. A co víc, celé je to tak nějak prakticky pojaté, takže můžete počítač hezky pohodlně chňapnout a vyrazit s ním někam jinam. Teda třeba do parku bych s ním nevyrážel, přece jen se pronese a blbě se vám tam bude hledat elektřina, ale třeba pokud chcete přenést počítač mezi pokojem a obývákem nebo obývákem a obývákem vašeho kamaráda na LAN party, tak to „chňapací madlo“ velice oceníte.
Friťák na onlajnovky
Lenovo v reklamních vizuálech sebeironicky srovnává design počítače Legion C730 s fritézou. Na fotografiích to tak možná trochu vypadá, ale v reálu se design moc líbí. A navíc je ta konstrukce opravdu praktická a pohodlná na přenášení. Vzhled je ale hodně subjektivní věc.
Testovací kus byl předprodukční a tak na recenzi dorazila konfigurace, která se ani nevyrábí. Vzhledem k její výbavě poskytuje spíše základní grafický výkon na online hry, jako je CS:GO, PUBG, WoWko a podobně, spíš než pro nejnovější tituly. Ale i ty si při nižších detailech na počítači zahrajete.
Osazený procesor je střední třída minulé generace – Intel Core i5-8400, který je tím nejnižším procesorem u řady C730. Což o to, procesor by byl na běžné hraní ještě v pořádku, horší je to ale s grafikou, tedy s tím nejdůležitějším, co dělá herní počítač herním počítačem. V testovaném C730 je totiž osazená GTX 1050 Ti, což je o něco vylepšená nejzákladnější karta od nVidie. Kdybych si pořizoval herní počítač, takovému železu bych se vyhnul. Pokud chcete něco na hraní v plných detailech a navíc máte monitor s vyšším rozlišením, nebo používáte více monitorů zároveň a plánujete si s tím vystačit pár let, nepřijde mi smysluplné jít do ničeho slabšího než je GTX 1060. Ale tady je třeba podtrhnout fakt, že se jedná o počítač ve skříni a ne o notebook. To znamená, že jde upgradovat. C730 naštěstí v produkční verzi bude dostupný v nejnižším základu s GTX 1060, což zaručuje spouštění i náročnějších a novějších her na vyšší detaily.
Krom procesoru a horší grafické karty ale nejsou střeva počítače Legion C730 vůbec špatná. Je tu 16 GB RAM DDR4 paměti s taktem 2666 MHz, svižné SSD usazené v rychlém M.2 slotu o velikosti 128 GB, kam se vám krom systému vlezou ještě tři nejoblíbenější onlajnovky a základní software, jemuž sekunduje klasický 1TB disk se 7200 otáčkami, takže budete mít kam uložit i knihovnu Steamu, vaše fotky a oblíbená videa (například záběry z rodinných oslav). Zdroj s 85 % účinností dokáže dodat 450 W, což je slušné a nese s sebou určitý potenciál pro upgrade třeba na již zmíněnou lepší grafiku.
Upgradovatelná hračka
Celkově vzato oceňuji vzhled i praktické pojetí počítače Legion C730, líbí se mi možnost snadno ho rozšiřovat o novější hardware. Jestli počítač ale bude nebo nebude jako celek fungovat, zatím nevím. Za čtrnáct dní používání napíšu kompletní recenzi a dám vám vědět, co si o něm myslím.
Related
AUTOR: Ondřej Langr
Odpovědět
Zrušit odpověďKomentáře
Štítky
#LenovoTechWorld AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
0 Komentářů