Lenovo Legion 5 17ARH05H (první pohled)
26. 4. 2021 | 0
Herní notebooky jsou poslední dobou velmi vyhledávaným zbožím. Lenovo Legion 5 (17) je ovšem díky 17palcové obrazovce tak trošku stranou mainstreamu – větší obrazovka a hmotnost znamenají, že si jej nebude nikdo kupovat na časté přenášení.
Hezky zpracovaný notebook na hry či práci
Lenovo Legion 5 17ARH05H je na první seznámení masivní kus hardwaru. Líbí se mi tradiční nenápadné barevné ladění, povrchy v odstínu šedé a antracitové neevokují, že jde o herní notebook – a jsem za to velmi rád. Na tomto notebooku můžete přes den pracovat i v kanceláři, aniž byste dávali najevo, že máte jinak především herní zařízení. Klávesnice má klávesy s velkou plochou, psaní je velmi pohodlné, touchpad je naopak tradičně slabší (ve velkém těle navíc vypadá tak nějak… až drobounce).
Legion 5 (17) má plochy pogumované kolem klávesnice. Jsou příjemné na dotek, ale z praktického hlediska to není ten nejlepší materiál. Je to spíš jedna z těch věcí, které jsou hezké, když je zařízení nové – pogumování má časem tendenci degradovat. Snad to v případě tohoto notebooku nebude častý problém.
Potěšila mě bohatá konektorová výbava. K notebooku můžete najednou připojit celou řadu zařízení: USB portů je dostatek, najdeme zde i USB-C, u herních notebooků je pak samozřejmostí ethernet. Nechybí dokonce ani čtečka paměťových karet. Zde bude většina uživatelů spokojená.
Nebojím se her
Samozřejmostí jsou výkonné komponenty – na ultrabookovém procesoru a integrované grafice se (ještě) stále moc dobře hrát nedá. Základem testovaného notebooku je osmijádrový procesor AMD Ryzen 7 4800H (2,9–4,2 GHz, 8 MB Cache, TDP až 54 W), který doplňuje 16 GB DDR4-3200 ve dvou slotech, obě paměti jsou uživatelsky vyměnitelné. Na středně náročné hraní je zde připravená grafika NVIDIA GeForce RTX 2060 (TU106M) s 6 GB GDDR6. Jsem zvědavý, jak si v testech povede ve srovnání s desktopovou verzí karty, kterou jsme nedávno testovali v combu Legion Y740s (15) a externí grafické karty Lenovo Legion BootStation.
Jsem zvědavý, jak se notebook dokáže uchladit – místa má doela dost, základna je opravdu veliká. Testovaná konfigurace je ta nejvyšší, kterou lze v rámci sedmnáctipalcového Legionu 5 (17ARH05H) získat. Dvojice větráčků je pak standardem, jedním ventilátorem nelze výkonný procesor a grafiku (dohromady až cca 140 W).
Displej je od pohledu nadstandardní v mnoha ohledech. Okamžitě potěší vysoká obnovovací frekvence 144 Hz, kterou oceníte i při běžném brouzdání webu, scrollování je plynulejší. Jinak jde o FullHD IPS panel s příjemným barevným podáním.
Hurá testovat
Lenovo Legion 5 (17) není úplně aktuální zařízení. Vzhledem k situaci na trhu budete navíc rádi, že vůbec seženete herní notebook s rozumnou kombinací ceny a výbavy – na dlouhé vybírání bohužel není moc prostor. V současné situaci tak bude mnoho hráčů rádo i za grafiku minulé generace řady NVIDIA RTX 20.
Více již brzy v připravované recenzi!
Related
AUTOR: Tomáš Valenta
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#LenovoTechWorld AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
0 Komentářů