IdeaPad U400: tak trochu jablko (živé představení)
28. 11. 2011 | 27
Řada ultramobilních konzumních notebooků Lenovo, IdeaPad U, dostane dva nové zástupce: ultrabook U300s a plně vybavenou, tenkou “čtrnáctku” U400, která v nezávislém pozorovateli chtě nechtě evokuje pocit, že něco podobného už někde viděl. Nic to však nemění na faktu, že se jedná o stylový notebook v hliníkovém provedení, s pro Lenovo typickou klávesnicí, rozumným výkonem a kvalitním zpracováním. Pojďme se tedy na U400 podívat…
Na úvod upozornění: pro náš test jsme získali velmi ranou předprodukční verzi IdeaPadu U400, proto informace uvedené v článku berte s jistou rezervou. Notebook navíc dorazil v kompletně čínském provedení, proto i test je redukovanější než obvykle.
IdeaPad U400 patří mezi ultramobilní notebooky Lenovo. To je však jasně patrné z jeho označení (nemáte-li ve značení a řadách notebooků Lenovo jasno, přečtěte si našeho průvodce). Představuje však také novou generaci těchto strojů, které přímo vychází z konceptu U260, ale posouvají ho trochu dál. U400 se chce mezi ultramobilní stroje Lenovo hrdě hlásit, a tak přišla s tloušťkou pouhých 22,6 mm a vahou 1,9 kg.
Testovaná konfigurace:
- Intel Core i3-2330M
- 2 GB DDR3 RAM
- 500 GB 7200RPM HDD
- Intel HD 3000 + AMD Radeon HD 6470M (přepínatelná)
vzhled, kvalita zpracování
Až na několik plastových prvků je notebook kompletně z kovu, ostatně jako U260. Hliník je jen lehce obarvený do fialova (podobně jako Y570), takže na první pohled je jasně poznat, že se jedná o kovové šasi. V tradici řady U notebook pokračuje díky tomu, že v zavřeném stavu vypadá jako kniha jednak díky přesahujícím okrajům základny a víka displeje, díky vytvořenému “hřbetu” na zadní straně přístroje a díky tmavě fialovým vnějším plochám (tedy víko displeje a rub základny).
Design je geometricky čistý, složený z převážně ostře řezaných hran a několika zaoblení. Notebook je příjemně tenký, což ještě opticky podporuje chytré tvarování a dělení ploch. Okolí klávesnice a opěrky rukou jsou striktně rovné, pouze klávesnice je mírně zasazená pod povrch. Pokud zavřený notebook díky knižnímu designu vypadá originálně, bohužel po otevření se toto již tvrdit nedá: stručně a jasně nám vzhledem, tvary, touchpadem i panty víka displeje U400 jasně připomene jistý jablečný produkt. Jestli je to dobře, nebo špatně, nechám na vás.
Na čele základny najdeme dvojici diodových ukazatelů, jediných na celém notebooku, které prosvítají skrze bodové piktogramy (zděděné po U260): indikace napájení a nabíjení baterie.
Kvalita zpracování byla i u raného předprodukčního kusu až na pár výrobních vad zcela příkladná – díky kovové konstrukci je pevná základna i víko, nikde se nesetkáme s vrzáním ani prohýbáním. Při tlaku na víko však vady v obraze kvůli jeho minimální tloušťce sledujeme.
Klávesnice, touchpad
Ostrůvkovou chiclet klávesnici zdědil notebook z velké části od svých menších bratřičků z řad U a S – rozložení je plnohodnotné, šestiřadé, ovšem po vzoru zmíněných kolegů mají jednotlivé klávesy mělký stisk, celkově jsou nižší i s méně znatelným ergonomickým klenutím. V pravém sloupci najdeme užitečný blok kláves pro pohyb v textu, šipky jsou klasicky utopené v klávesnici. Zmíním jen, že klávesa Fn je až za Controlem (Lenovo tedy drží jednolitou podobu a u konzumních strojů ustoupilo ze svého původního rozložení, kdy je Fn zcela vlevo) a horní řada kláves má upřednostněné vedlejší funkce před F1-F12. Jediné, co může z pohledu ergonomie zamrzet, je ostrá hrana opěrek zápěstí, která však příliš nevadí, jelikož opěrky mají velkorysou plochu a základna nízký profil.
Upozornění: předprodukční vzorek měl samozřejmě mezinárodní anglickou klávesnici, české modely budou přirozeně disponovat českými popisky a dvouřadým Enterem.
Touchpad je další z rysů, kterými notebook připomene ovocné notebooky. Dodavatelem je Synaptics, jedná se o beztlačítkový touchpad (tedy clickpad), ovšem k mému překvapení skutečně velmi dobrý. Celý slouží jako klikací plocha, je obrovský a pohodlně se po něm posouvá prst (mělo by se jednat o matované sklo). Zvládá samozřejmě gesta, problém mu nedělá polohování s položeným prstem na levém tlačítku (nesníží se ani obnovovací frekvence) nebo tažení pravým tlačítkem. Opakuji: clickpad mě skutečně velmi mile překvapil! Že by se tento druh touchpadů konečně dostával do skutečně použitelné podoby?
Konektory, displej, zvuk
Konektorová výbava je poměrně útlá, ale zahrnuje vlastně vše, co je třeba a co se dá od stylového ultramobilního notebooku požadovat. Konektory najdeme jen na bocích. Vlevo je to gigabitový ethernet a USB 3.0 (Renesas), vpravo sdružený audio konektor, dvojice USB 2.0 a HDMI. Pak už pouze slot-in DVD mechanika. Chybět by mezi konektory někomu mohla čtečka paměťových karet. Dodám ještě, že jsou všechny konektory ve světle šedé barvě a zapadají tak do čistého designu.
Displej má úhlopříčku 14″, je lesklý, s LED podsvícením, rozlišením “HD Ready” 1 366 x 768 bodů, poměrně slušným jasem a na použitou technologii i celkem živými barvami a kontrastem. Se základnou je spojený (na pohled) jedním podlouhlým pantem (opět jasná inspirace kdesi…), a tak je úhel otevření klasicky omezený na nějakých 130°. Předprodukční kus trpěl “mrtvým” kyvem víka displeje. Pro měkké dosednutí na základnu je celý okraj víka lemovaný gumovým proužkem.
Dvojice reproduktorů je umístěná v zadní části základny, mají certifikaci SRS Premium Sound a vyluzovaný zvuk je vyváděný průduchy u pantu víka displeje. Jeho kvalita je – uznávám – mírně nadprůměrná, ale hlavně notebook hraje poměrně hlasitě.
Výkon, výdrž, chlazení
Výkon notebooku je samozřejmě jasně definovaný použitými komponentami. V nabídce procesorů je kromě nejslabšího testovaného Core i3-2330M také Core i5 a i7. Kromě integrované grafiky může být U400 osazený také základním přepínatelným dedikovaným čipem AMD Radeon HD 6470M s 1 GB vlastní paměti. Když není třeba vysoký grafický výkon, šetříme energii přepnutím na integrovaný čip Intel HD 3000 v procesoru, když naopak zatoužíme po výkonu, není nic jednoduššího než zapnout výkonný čip AMD. Jedná se však pouze o základní čip se 160 unifikovanými výpočetními jednotkami, a tak se drží na úrovni čipů, jako je nVIDIA GeForce 410M – oproti integrovanému řešení v procesoru extrémní nárůst výkonu nenabídne, avšak výrazně lepší podporu efektů ano. Notebook je možné osadit také kombinací pevných disků RapidDrive, tedy mSATA SSD a HDD.
Základna, ostatně stejně jako celý notebook, má působit maximálně jednolitým dojmem, a tak bylo rozhodnuto, že baterie bude vestavěná a uživatelsky nevyměnitelná. Zoufat však tentokrát nemusíme kvůli výdrži – baterie má kapacitu 54 Wh, což je dokonce mírný nadstandard, a tak se při běžném použití můžeme spolehnout až na 5 hodin reálného provozu, což už nezní špatně.
Čeho jsem se však trochu bál, bylo chlazení, protože nasává skrze klávesnici (alias “dýchající klávesnice” dle Intelu) a perforaci u pantů víka displeje (rub notebooku nemá žádné větrací mřížky), vydechuje vlevo. Nejenže není U400 hlučným notebookem, právě naopak – za normálních okolností se snaží být zcela tichá, ventilátor spíná jen výjimečně, v drtivé většině případů neslyšíte prostě nic (možná, že jede stále na nejnižší otáčky, jen prostě není vůbec slyšet). Až při vysokém vytížení začne konstantně silněji šumět. Také teploty jsou v pořádku, ačkoliv i zde jsem se v souvislosti s hliníkovým šasi bál, leč opět zbytečně: za běžného chodu se jen mírně zahřívá levý zadní roh, kde je chlazení. Při vysoké zátěži už je samozřejmě zahřátí znatelnější, ale pořád v normě. Opěrky zápěstí zůstávají stále chladné.
Dodám ještě, že při střední míře zatížení si notebook občas neuměl vybrat, jakou rychlost ventilátoru zvolit, a tak někdy pulzoval/rychle přepínal. To ale přisuzuji nedoladěnému BIOSu předprodukčního kusu.
Závěrem
Budu-li brát IdeaPad U400 jako vysoce přenosný konzumní notebook, pak je skutečně jen málo věcí, které bych mu chtěl s čistým svědomím vyčítat. Přidám-li k tomu navíc, že jsem testoval skutečně raný předprodukční kus, množina kritizovaných vlastností se ještě zmenší. Vlastně už mě potom žádná konstruktivní kritika nenapadá… vadit snad může jedině vestavěná baterie, která není uživatelsky vyměnitelná. A problém může někomu dělat design, který se hodně “inspiroval” jinde, ale abych nebyl nespravedlivý, má i několik originálních prvků typických čistě pro Lenovo.
Ovšem klady jasně převažují: U400 je lehký, skladný a kvalitně zpracovaný notebook na cesty, který vydrží i něco na baterii, nabídne základní výkon ve stylovém, vzhledově skutečně povedeném hliníkovém provedení, o které se nebudete muset až tak významně bát. Klávesnice je tradičně výborná, notebook nabídne obrovský clickpad, který se konečně dostal do stádia, kdy je dobře použitelný snad pro každého. Obrovskou výhodou U400 je také velice tiché chlazení.
Related
AUTOR: Matěj Gottwald
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#LenovoTechWorld AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
Tak po pár dnech používání velké zklamání. Z ničeho nic začal jet větráček stále naplno, takže notebook je hlučný. Taky není nainstalován RapidDrive, takže ssd disk je tam ladem, vůbec se nevyužívá. To mi přijde jako nedodělek a zvažuju vrácení prodejci.
Podle čeho soudíte, že se SSD nevyužívá?
Není vůbec nainstalován rapiddrive, vidím pouze normální hdd disk. Notebook jsem vrátil. Další kus již korektně vypíná větráček, nicméně to ten první nekolik prvních dní také, tak uvidíme. Opět ssd disk není aktivován, musel jsem dle návodu na stránkách lenova provést aktivaci ssd jejich rapiddrive toolem, poté provést formát ssd disku na ntfs pomocí nástroje na dvd s windows 7 a nakonec nainstalovat novou instalaci. Ještě že mám vlastní windows, jinak je prostě ssd v tomto notebooku k prdu. To je podle mě velká chyba. Navíc když není dvd s windows součástí balíku tak je to trošku prekérka. Naštěstí mám MSDN balík všeho od microsoftu, ale umím si představit že ostatní musí pak někde shánět po internetu instalačku windows :S
Kdyby si to někdo chtěl zprovoznit aby RapidDrive a SSD disk fungoval jak měl tak je zapotřebí:
– ve windows spustit rapiddrivetool.exe – zviditelní ssd disk při bootování, pokud nabootujete do původních windows, je potřeba ho spustit znovu
– restartovat pc, nabootovat na instalačku windows a přes opravu se prokliknout na příkazový řádek
– spustit DISKPART, zadat LIST DISK
– SELECT DISK (číslo ssd disku)
– CLEAN
– CREATE PARTITION PRIMARY
– SELECT PARTITION 1
– ACTIVE
– FORMAT FS=NTFS
– ASSIGN
– EXIT
– znovu restartovat notebook a nabootovat do instalačky windows a nainstalovat windows na ssd disk, během volby disku doporučuji odstranit všechny partitions na 2,5″ disku
– po instalaci windows nainstalovat ovladače chipsetu a poté ovladače RapidDrive.
Po tomto se SSD a HDD spojí v jeden logický disk a rapiddrive funguje jak má.
Snad to někomu pomůže, byl to docela porod.
Tak to je od Vás vyčerpávající odpověď. Mohl bych Vás poprosit, zda by jste udělal nějaké vaše video na youtube ? Díky moc.
No reinstalovat to znovu nebudu, mám už tam vše doinstalované. To bych musel dostat pod ruku druhý kus od někoho kdo by s tím chtěl pomoci.
No jde mi spíše o to, že by jste udělal takovou recenzi v CZ jazyce. Jak je hlučný větrák atd.
Snažíme se získat finální kus U400 na test.
Mám bohužel podobnou zkušenost. Notebook mam 3 dny, už po zapnutí se větráček rozjede naplno a nezastaví. Navíc baterie vydrží pouhé 2 hodiny! Velká nespokojenost.
Vadný kus, nic jiného k tomu nedokáži říct.
Dobrý den, chci si koupit tenhle notebook, ale chtěl bych se zeptat, jak je to s výkonem, zda se dá na něm rozjet Counter Strike Source a jak je to s baterií a její životností. Děkuji za odpověď.
CS:S pojede určitě – v tom nebude problém. Životnost baterie neumím odhadnout, nicméně vzhledem ke kvalitě dnešních baterií bude tak po dvou letech potřebovat výměnu. Leč na baterii je záruka běžně pouze rok.
Tak notebook sa mi dostal do rúk pred pár dňami kúpil si ho kamarát a na internáte sme to kus potestovali v skratke.
1. Opakovane problém s rapid-drive ktorý tu bol uvedený.
2. S hlučnosťou notebooku to nieje také ružové ako sa všade píše prekonáva hlučnosťou ako Asus tak aj poniektoré staršie lenová.
3.Grafická karta – medzi integrovanou a HD6470m nevidím rozdiel tá grafika je na tom výkonom horšie ako GT520m ba dokonca sa s prehľadom môže porovnávať s GT310m.
4.Batéria – ako je tu už myslím spomínané je to vzdialene papierovým hodnotám hoooodne ďaleko pri surfovaní webom atď 3,5 – 4 hod pri zníženom jase displeja a sounde zo sluchátok pri pozeraní filmu prípadne práci v Abletone alebo kus náročnejšom programe 2,5 až 3hod v ojedinelích prípadoch (skúšané niekoľko krát ako po kúpe tak aj po formátovaní batérie)
5. Výkon vzhľadom k cene od 850e verzia i5 fakt nič moc konkurenčné notebooky v tejto cene sú úplne inde !
6. Touchpad je fine na klávesnicu sa dlhšie zvyká no újde to.Chýba tlačítko len na vysunutie cd treba ísť cez FN+PrnSc
7. Veľké plus dávam šasi ale 5 mínusov a jeden plus nerobí s toho notebooku nič výnimočné.
8. Pri prvom kuse bola nutná reklamácia taktiež sa ventilátor nedokázal vypnúť ani po ladení v biose ani v speedfane teda celý test a skúška prebehla na už druhom kuse notebooku.
Záver: Za cenu 850-900e (podľa obchodu) by som jednoznačne doplatil necelých 100e a mám nový macbook !
Čo sa týka lenova mám rád tú značku uprednostňujem ju no toto je veľké sklamanie nehovoriac o tom že napríklad Y570 s výkonnejšou grafikou ssd diskom i5 a taktiež hliníkovým šasi stojí o 100-200e menej a je úplne inde.
Jednou vetou firma lenovo výrobkami U400/U300 urobila veľkú chybu nehovoriac o lesklom displeji, ostrých hranách, viditeľných otlačkoch na šasi a konektivite.
V neposlednom rade neviem za čo platia designérov Lenova ktorý sa snažili okopírovať MBP no akosi sa im to nepodarilo a spackali čo sa dalo ako zvonku tak aj znútra.
Majiteľ povedal nikdy viac predáva ho za 600e aj to ho má problem predať(ľudia od toho čakali viac ako predraženú na míle vzdialenú od originálu kópiu Macbooku)
Študujem informatiku v Nitre a spolužiaci a väčšina ľudí notebook ohodnotila 2bodmi z 5 a cenovo na 550-650e.
Ešte dodávam absenciu výrobkou bez OS čo u užívateľom hrá pomerne často veľkú rolu je hlúposť kúpiť si notebook s otrasným home premium a sem tam prekážajúcimi(zbytočnými) lenovo utilitami keď mám k dispozícii napr Ultimate alebo budem pracovať v linuxe.
Možno sa chyba napraví a budú dostupné výrobky aj bez os(po väčšine zbytočných 80-120e navyše)
Velmi málo lidí má k dispozici operační systém (typicky studenti v MSDNAA) a Microsoftu se samozřejmě prodej počítačů bez OS nelíbí, protože tím výrobci dávají prostor pro pirátství.
Co je na Home Premium otřesného? Kromě toho, že se nepřipojí do domény, tedy pro profi použití není vhodný (leč IdeaPady nejsou business stroje).
Ten čo chce byť pirát bude sťahovať a používať nelegálny softwér vo väčšom rozsahu ako Win. A potom tí ktorý majú Windows ? Prípadne tí ktorým vadí problém s rapiddrive ? Musia mať Windows inak sa nezaobídu lebo pokiaľ viem nedáva sa k nemu žiadna hmatateľná (DVD) verzia. A snáď sami najlepšie viete aký je rozdiel medzi Home Premium a Ultimate.
A netreba zabúdať ani na tých ktorý Windows nepreferujú a nechce sa im platiť 100e za niečo čo poletí z notebooku hneď ako príde von a dajú si tam Linux možno Mac.Príde mi tiež zákonite logické že študenti Microsoftu alebo pracovníci to tlačia do všetkého kde sa dá tým nechcem ale povedať že by nás na škole podporovali v pirátstve alebo niečom podobnom no sem tam je cena tých notebookov vďaka os prestrelená o sumu za ktorú si môžem pomaly kúpiť FPP verziu pre 2-3 počítače
Opakuji: Microsoftu se prodej počítačů bez OS nelíbí a jelikož je to významný partner výrobců, má své „přesvědčovací metody“. Co se ceny OS týče, pokud koupíte notebook, cena Windows v ceně notebooku rozhodně netvoří 100€, spíš tak kolem 20€ (cena pro velkoodběratele hromadných OEM licencí).
Vím, jaký je rozdíl mezi HP a Ultimate, proto se ptám: k čemu je normálnímu člověku BitLocker a připojení k doméně?
A notebooky si kupujú len normálny ľudia ? Určitá skupina ľudí si kupuje notebooky aj na prácu nie len na filmy hudbu a word… :) Ale to je jedno uchádzame od témy a nechcem sa hádať ani nič podobné je to predsa len téma o U400.
Ďakujem za objasnenie vecí :)
Ad 1) a 2) Otestujeme, pokud se nám podaří získat finální kus. Předprodukční ale tyhle problémy nevykazoval.
Ad 3) Samozřejmě, ten čip je oproti Intel HD 3000 lepší jen a pouze v podpoře některých 3D efektů, výkon je zhruba stejný.
Ad 4) Záleží na stavu indexování, provozu systému, napájecím profilu a samozřejmě na nastavení přepínání grafiky. S 54Wh baterií se teoreticky dá dosáhnout zhruba 5 hodin, realita bude kolem 4.
Ad 5) Konstrukce x výkon. Notebook v hliníkovém těle bude vždy dražší než plastový. Viz. váš bod 7.
Ad 8) Ventilátor nijak neopravíte.
Ad Y570: Není kovová, to je kompletně plastový notebook (jen s kovovým plíškem na povrchu, jaký má spousta jiných notebooků).
Tak mě napadl jen jeden dotaz: u MacBooku Pro ostrá hrana opěrky nevadí? :-)
Jinak, U400 stojí 20.000 Kč, nejlevnější MacBook Pro stojí 27.000 Kč…
:) vadí ale je to črta macbooku a robia to tam naschval neviem prečo designéri lenova to mohli navrhnúť lepšie.
No a čo sa týka toho že výkon notebooku na úkor kvality šasi tak to robí apple neviem či chce Lenovo po nich opakovať alebo čo no :-/ mrzí ma to ale naozaj neviem či som ja taký detailista a perfekcionalista ale ten notebook ma neočaril okrém prvého dojmu ničím potom sa to už len sypalo naozaj si viem predstaviť za tých 850-900e niečo iné a to mám lenovo fakt rád mám starú G550 s ktorou som nadmieru spokojný tak isto s Y560 a pred pár mesiacmi som si kúpil tablet od Lenovo a nemôžem na tieto výrobky povedať krivého slova ako po stránke kvality tak výkonu no U400 ma sklamal !
K Y570.
Asi nerozumiem moc dobre po česky alebo máte zlého komentátora videí alebo som to zle pochopil keď v živom predstavení povedal že záklaňa je vyhotovená kovu ?
http://www.youtube.com/watch?v=_7i74uD8PI0&feature=player_embedded
Príde mi to ako dobre platená reklama Lenova… :) nic v zlom
To video jsem dělal já a rozhodně jsem neřekl, že je základna kovová – nic takového jsem rozhodně nikdy neřekl, protože nejsem lhář.
Prepáčte ale príde mi to fakt ako dobre platená reklama stotožňujem sa s príspevkom El_Silver.
Nik Vám tu nehovorí že ste klamár ale treba na rovinu povedať že základňa je potiahnutá kovovým plieškom a nie že základňa je prevedená v kove z brúsenou úpravou z toho sa dá pochopiť jedine že je to kovové(názor viacerých ľudí).
Btw: Ešte som tu nenašiel jednu krivú recenziu na výrobok lenovo… nehovorím že sú zlé používam ich mám ich rád ale pridávam sa k názoru že robíte lenovu vrátane tohto príspevku o U400 masívnu reklamu ktorá určite nie je zadarmo. Tiež Vaše argumenty spadajú sem tam do kategórie silnej obhajoby i keď je jasne vidieť že Lenovo niekde spravilo chybu.
U400 som si chcel kúpiť ale po tom čo som sa dočítal tu a na pár ďalších fórach radšej investujem do Dell XPS 15z…
Pri videorecenzii Y570 by malo byť určite spomenuté že je to plast nehnevajte sa ale teraz som ju pozeral 2x poslal som ju aj kolegom a tiež si s toho vyvodili že je to kovové/hliníkové.
Taktiež na mnohých fórach je o tom mnoho príspevkov kde sa o tom diskutuje a väčšina ľudí sa odvoláva na Vaše video a slepo kupujú výrobok zavedený do omylu…
Znovu jsem si video pustil a musím přiznat, že máte pravdu v tom, že se to skutečně dá – pokud člověk vidí pouze toto video a nečte článek – pochopit tak, že základna je vyrobená z kovu. Do videa jsem přidal informaci.
V samotném článku je vše napsané přesně a správně („Přestože je notebook celý z plastu (pomineme-li trochu hliníkového plíšku kolem klávesnice a na opěrkách zápěstí)“), stejně tak v mé recenzi na ExtraNotebook („Konstrukce notebooku je přirozeně kompletně plastová, na opěrkách zápěstí potažená tenkým plíškem.“), takže skutečně si nemyslete, že chci nebo mám zájem někomu lhát nebo dělat klamavou reklamu. Tenhle zájem nemá ani Lenovo, proto mi taky notebooky půjčují.
Dřiv, když jsem videa dělal, bral jsem je skutečně jen a pouze jako doplnění ke článku. Nepřemýšlel jsem nad tím, že je budou lidi sledovat odděleně od článku, nebo si článek nepřečtou. No a zároveň je třeba si uvědomit, že už mám za sebou nějakou tu recenzi notebooku a nějaký ten notebook mi prošel rukama, a tak jsou pro mě některé věci normální a nerozvádím je (např. zrovna ten plíšek na plastu: tak to má obrovská spousta notebooků a prodejci/výrobci se je nestydí v letácích prodávat jako kovové). Proto jsem řekl „v kovovém provedení“ (ne „z kovu“ nebo jen „kovová základna“), což samozřejmě po zpětné úvaze není dokonalé označení a může vzbuzovat zmatení. Nikdo mě na to bohužel dřív neupozornil, budu si dávat pozor. No a naposledy: není lehké natáčet videa a povídat rozumné a ještě přesné věci.
To líbi som Vám dal ja lebo máte môj obdiv :) Ja by som to nedokázal robiť určite by som polovicu vecí doplietol každopádne áno bolo to milné a zmiatlo to veľa ľudí.
No čo už ľudia sú leniví skôr si pozrú video ako prečítajú článok takže odporúčam robiť tie videorecenzie bohatšie i keď neviem či sa to dá lebo sú fakt dobré jedna chyba pri takom množstve z toho si netreba robiť hlavu :)
[…] základné charakteristiky týkajúce sa spracovania, klávesnice a touchpadu boli obsiahnuté v tomto článku z listopadu 2011. Tentokrát máme k dispozícií finálnu verziu v […]