Yoga Tablet 2 Pro: Praktické zkušenosti část 2
28. 11. 2014 | 2
A máme tu druhý a poslední díl recenze novinky Lenovo Yoga Tablet 2 Pro. V prvním díle jsme si představili zařízení jako takové a nyní je čas na to podívat se, jak nový Yoga Tablet 2 Pro fotí, natáčí videa a také si podrobněji ukážeme, jak funguje projektor. Na konci recenze se podíváme na výsledky benchmarků.
Hlavní kamera
Zadní kamera disponuje rozlišením 8 MPx, fotografie tak mají rozlišení 3 264 x 2 448 při poměru stran 4:3. Pro získání fotografií v poměru 16:9 se musí provést downscale (oříznutí) obrazu na 6 MPx, čili 3 264 x 1 836. Na kvalitě fotografie se to nijak neprojevuje. Kamera dokáže natáčet videa ve Full HD rozlišení, čili 1 920 x 1 080 při 29 snímcích za vteřinu.
Kvalitou fotografií, které si můžete prohlédnout v galerii, jsem byl ale zaskočen. Vzhledem k tomu, že jde o tablet, nečekal jsem žádné zázračné fotky. Yoga Tablet 2 Pro mě překvapil ostrými snímky i při horších světelných podmínkách a relativně dobře si poradil i s nočními fotkami.
Co mi při focení s tímto zařízením nejvíce vadilo, je jeho rozměr. V momentě, kdy i v jinak naprosto pohodové zemi, jako je Irsko, vyndáte 13″ tablet a začnete se při focení tvářit jako největší artista 21. století, cítíte nevěřícné pohledy v zátylku a připadáte si jako z jiné planety. Výhodou focení s tabletem je na druhou stranu to, že výsledek vidíte ve vysokém rozlišení (displej má rozlišení 2 560 x 1 440) a hlavně i na velké obrazovce.
Při natáčení videí jsem si bohužel nevšiml, že není nastavené 1080p, ale pouze 720p. Takže nová FullHD videa budou doplněna do konce tohoto týdne. Pro představu nahraji alespoň několik zajímavých videí natočených s rozlišením 1280 x 720.
Nastavení kamery
Nastavení a funkce fotoaparátu jsou zcela běžné, takže Yoga Tablet 2 Pro neurazí běžné uživatele, ale nenadchne poloprofesionální a profesionální fotografy. Já sám nejsem žádný nadšenec do fotografování, takže mi toto ovládání jako běžnému uživateli naprosto vyhovuje. Zamrzelo však, že nastavení rozlišení videa bylo ve výchozím stavu nastavené na 720p.
Projektor
Projektor jsem v prvním díle lehce nakousl a nyní se podíváme na konkrétní použití. Projektor je velice užitečná vymoženost tohoto tabletu, ale trpí jedním zásadním problémem. Tím je špatné polohování. Projektor a stojan je konstruován tak, že se dá obraz nasměrovat pouze do úrovně tabletu. Pokud bychom chtěli mít tablet např. položený na konferenčním stolku a promítat o metr výš, než je úroveň stolku, musíme tablet podložit, protože nám zabudovaný stojánek moc nepomůže. Ačkoli je zabudovaný stojánek výtečný pomocník v mnoha věcech, na tohle je zkrátka krátký. Vyřešit tento problém jde velice jednoduše, sice nejde o zrovna elegantní řešení, ale funguje. Stačí totiž tablet podložit např. knížkou viz foto.
Kvalita promítaného obrazu s přibývajícím světlem klesá, nicméně k tomu, aby bylo zobrazení relativně kvalitní, není potřeba naprosté tmy. Samozřejmě nejlepšího výsledku dosáhnete v naprosté tmě, ale ten rozdíl už není tak znatelný. Důležité ale je, aby povrch, na který se promítá, byl pokud možno bílý. Na fotografii můžete vidět, co se stane v případě, že zeď má pastelovou barvu. Naštěstí nevadí např. lehce zbarvené odstíny, jako je např. cappuccino.
Syntetické testy – benchmarky
Related
Shrnutí
Po multimediální stránce je Lenovo Yoga Tablet 2 Pro velice zajímavé zařízení. Nejspíš se jedná o nejlepší přenosné zařízení, se kterým můžete prezentovat, pouštět videa většímu publiku, koukat na filmy, seriály a poslouchat hudbu bez větších kompromisů. Displej tabletu je velice jemný a vtáhne vás do děje díky IPS panelu s kvalitním podáním barev. Projektor je jedna z nejzásadnějších novinek a dokáže být užitečný ve více případech, než se zdá. Za cenu 13 999,- získáte zařízení, které velice dobře fotí, natáčí dobrá videa, má kvalitní displej a také obsahuje vážně použitelný projektor.
AUTOR: František Bielik
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#LenovoTechWorld AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
Dobry den, rad bych se vas zeptal, jak to vidite s pouzitelnosti bt klavesnice. Vim, ze je na prodej pouze anglicka verze. To me dost limituje. Je mozne tuto klavesnici nejak predelat do cestiny? Napr. pomoci prelepek a nejakeho software? Nikde jsem na to nenasel odpoved a pro me je to podminka nutna k zakoupeni. Dekuji za vasi pomoc.
Dobrý den,
bohužel nejsem schopný na Vaši otázku dostatečně odpovědět. S bezdrátovou klávesnicí přímo pro Lenovo Yoga Tablet 2 Pro jsem se osobně nesetkal. Doporučuji tento názor směřovat na oficiální zastoupení společnosti Lenovo Česká Republika, nebo na některého z center zákaznické podpory prodejců.
S pozdravem
František Bielik