Lenovo Yoga Book C930 – první pohled
7. 11. 2019 | 0
Na testování mi dorazil velice zajímavý kousek, jedná se o Yoga Book C930. Pojďme se na něj podívat v prvním pohledu.
Toto zařízení je jako z jiného světa, je to notebook, tablet, skicák, a čtečka knih v jednom. Už samotné balení je předzvěstí něčeho výjimečného a luxusního. První shlédnutí kovového těla placaté konstrukce tomu dala za pravdu. Výška při zavřeném stavu je neuvěřitelných 9,9 mm. Zde jsem se potkal s první vychytávkou, o které jsem netušil. Jelikož mi rukama neprošla žádná z předchozích verzí Yoga booků a tento segment trhu mě nijak neoslovoval, tak jsem moc netušil do čeho jdu. Notebook šel celkem blbě otevřít a už jsem to chtěl hned psát do kolonky mínusy. Zde jsem se ale hodně mýlil vývojáři na to mysleli, a tak se notebook otevírá poklepáním po víku. Dvojité poklepání zajistí to, že se notebook pootevře a vy si jej můžete už v klídku otevřít. Je to blbost, ale taková vychytávka mě opravdu potěšila a komu jsem to předvedl, ten nevěřícně kroutil hlavou.
Po otevření na vás vykoukne lesklý displej s Gorila glass sklem a plocha, kde se nachází e-ink displej, na kterém je při vypnutém stavu obrázek. Yoga book se zapíná tlačítkem na pravé straně a po rozsvícení hlavního displeje se na e-ink ploše objeví klávesnice. Je taková nezvyklá ale psaní je na ní moc příjemné. V mé konfiguraci je v tenkém těle procesor Intel Core i5, 4GB RAM a 256GB SSD. Yoga Book má celkem dva porty USB C, slot na vložení SIM karty s podporou LTE, dále pak slot pro microSD karty do kapacity 512 GB a integrovanou grafickou kartu s Intel čipem. Na dolní ploše se také nachází i čtečka otisků prstů.
Celkově po prvních hodinách používání musím konstatovat, že se jedná o velice povedené zařízení, které si určitě najde své spokojené uživatele. Práce s internetem, kde jsem měl otevřeno několik záložek najednou, práce ve Wordu a do toho puštěné 4K video z youtube zvládal notebook s naprostou lehkostí. V příslušenství se nachází nabíječka, která vypadá jako k telefonu a dále bluetooth dotykové pero. Oba displeje mají velikost 10″, hlavní displej má rozlišení 2560 x 1600 a čitelnost je skvělá ze všech možných úhlů, samozřejmě že jelikož je to lesklé sklo, tak se v něm za určitých podmínek vidíte jako v zrcadle, ale dá se s tím naučit žít. Dotyková plocha e-ink displeje nabízí tři režimy: klávesnice, kreslení a čtečka knih.
Využití pro tento notebook vidím spíše v manažerské skupině uživatelů, kdy si představuji manažera, který přijde do kanceláře notebook zapojí přes rozšiřující replikátor k monitoru, klávesnici a všemu možnému a v klidu pracuje. Pokud však vyjede na pracovní schůzku tak si notebook sbalí do své manažerské brašny, kde díky jeho nízké hmotnosti ani nepozná, že jej má s sebou. Na schůzce pak vytáhne plnohodnotný notebook, a ještě s lákavými funkcemi. Při cestování může bez problémů číst svou oblíbenou knihu nebo surfovat po internetu přes data z připojené SIM karty. Svou cenou tento notebook vyřazuje z okruhu uživatelů studenty a spořivé majitele, naopak podporuje kreativní lidi, co si to prostě koupí, protože se jim to líbí a využijí mobility a variability tohoto řešení.
Related
AUTOR: Zdeněk Svoboda
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#LenovoTechWorld AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
0 Komentářů