První pohled na Lenovo Legion 5-17ACH6H
10. 6. 2021 | 0
Tak tu mám po delší době nový produkční kousek, tentokrát z rodiny herních notebooků Lenovo Legion.
Jedná o model Lenovo Legion 5-17ACH6H a jak nám typ napovídá, jedná se o notebook s úhlopříčkou 17 palců a postavený na procesoru AMD Ryzen 5600H.
Co už z názvu vyčíst nejde je konkrétní výbava daného kusu. Tento konkrétní notebook je vybaven 17.3″ 144Hz FullHD displejem, grafikou NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB a byl vybaven jedním 500GB NVMe SSD a operační pamětí 16GB DDR4, která zatím zůstává nezměněna, ale hodil by se minimálně dvojnásobek.
Zajímavostí je, že u tohoto notebooku Alza inzerovala, že je bez systému a mile mě překvapilo, že se nejednalo jen o chybu v textu, ale notebook se opravdu po spuštění hlásil o vložení instalačního média.
Takže vypnout a otevřít spodek, protože 500GB je málo a pro dualboot tuplem (a já bez Linuxu prostě nebudu).
Vybalení nebo spíš nějaký pátek po něm
Jak název odstavce napovídá, fotky nejsou hned po vybalení z krabice, protože to se odehrálo pozdě večer a na focení prostě nebylo světlo, takže ten „první pohled“ je co se snímků týká trochu opožděný, ale dost bylo psaní, koukneme konečně na něj. Notebook byl balen standardním způsobem v kartonové krabici, nicméně ta nebyla klasický „noname papundekl“, takže vám ji bliknu taky.
Na noteboocích řady Lenovo Legion je na první pohled nejzajímavější je konektorová výbava spolu s chlazením. Podle mě by se po vyztužení displeje, protože zejména u 17″ varianty nedoporučuji otevírání za roh, by mohly tyto herní stroje vzít a z fleku je přeznačit na výkoné pracovní stanice. No dobře, NVIDIA GeForce grafika by asi v pracovní stanici nevypadala nejlíp, tam se hodí Quadra…
Je to sice detail, ale potěšila mě klávesnice, protože se jedná o variantu s malým levým shiftem osazenou klávesou pro zpětné lomítko, což je klávesa, která se vám dost hodí, když se často hrabete v příkazovém řádku a nejen při tom, přece jen to je klávesa navíc, kterou lze ve hrách nějak namapovat. Ostatně klávesnici se budu detailněji věnovat v recenzi, protože je to něco jiného než znám z ostatních řad notebooků. No a jak můžete vidět, touchpad prostě prozradí, že jsem ten noťas nevytáhl z krabice před pár hodinami :)
A co vlastně skrývá vnitřek?
No a když už jsem psal, že jednou z prvních věcí, které jsem s notebookem udělal je odkrytí vnitřností, tak bych se o ten pohled asi měl podělit. SSD disky jsou pod plechovými kryty vlevo (můj 2TB ADATA) a vpravo (původní 500GB WD), paměti RAM jsou logicky umístěny co nejblíže k procesoru a skrývají se tedy pod prostředním krytem. Za pohled rozhodně stojí provedení zadních konektorů, protože konstrukce zjevně počítá i s možnými nehodami, takže je napájecí a LAN konektor(ano, opravdu zde máme plnohodnotný síťový konektor) vyztužen proti vylomení.
Na závěr ještě přidám pohled na napájecí zdroj, je to takový drobeček. Pro lepší představu o velikosti je vedle něj 2.5″ externí disk.
To by bylo pro začátek asi vše, detaily dodám později v recenzi.
Related
AUTOR: Jaroslav Tomešek
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#retroThinkPad AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
0 Komentářů