Yoga Slim 7 14ITL5: první pohled
31. 10. 2021 | 0
Před pár měsíci jsem testoval „Pro“ verzi rodiny notebooků Yoga Slim, tedy prémiových, útlých a elegantních přenosných počítačů (především) pro běžné použití (ačkoliv právě Yoga Slim 7 Pro mě díky svému výkonu takříkajíc vyvedla z omylu). Teď mi Lenovo zapůjčilo „běžnou“ Yogu Slim 7 s Intelem a klasickými parametry. Pár zajímavostí a překvapení ale přeci jenom nabídla! Pojďme se na ni – zatím v rychlosti – podívat!
Kousek, který jsem dostal na test, je konkrétně 14″ varianta Lenovo Yoga Slim 7 14ITL5, tedy inovovaný model v tenkém (slim) provedení a procesory Intel Core 11. generace Tiger Lake. Můžeme tedy očekávat tenký, lehký, celkově kompaktní, stylový notebook z kvalitních materiálů a odpustit by si neměl ani nějakou specialitku, především z audiovizuálního světa. Tak uvidíme! (Dodám ještě, že testovaný kus je předprodukční verze v mezinárodním provedení.)
Vybalení a první pohled
Yoga Slim 7 14ITL5 vám dorazí v (pro Yogy klasické) elegantní krabičce připomínající žulu s leskle modrým značením YOGA a Lenovo. Jak jsem již jednou psal (a neodpustím si to ani dnes), když budu trochu ošklivý, řekl bych, že balení vypadá jako náhrobní kámen… Legrácky však stranou – v krabičce najdeme pouze notebook a pár nejnutnějších dokumentů; nabíječka, jak už si budeme muset u stylových balení Lenovo zvyknout, je mimo ni, ve větší kartonové krabici, která obsáhne „náhrobek“ (designovou krabičku), měkké výplně a nabíječku.
Co nás ale zajímá, je samotný notebook. A ten vážně nezklame – poctivý kus hliníkové slitiny, který působí velmi bytelně a taky máte pocit, že něco váží, ač je velmi útlý a ve skutečnosti váží méně než 1,4 kg. Yoga Slim 7 je k dispozici hned v několika barevných provedeních – mechová (moc hezká barva), orchidej (jemně růžová) a tmavě šedá. Já dostal na test právě tu šedou, ale s zajímavým designovým prvkem – víkem displeje potaženým šedou, hrubou textilií.
Notebook mě vizuálně velmi zaujal a do jisté míry nadchl – člověku by možná přišla textilie v kombinaci s hliníkem jako hloupost, ale nejenže to vypadá velmi dobře, zajímavě, neotřele a elegantně, ale je to i praktické – notebook se velmi příjemně nosí. Jistě, textilie se může ušpinit (a taky se časem jistě ušpiní a získá jakousi „patinu“), přesto to považuji za skvělý nápad.
Obraz a zvuk
Tady se má Lenovo skrze Yogu Slim 7 skutečně čím chlubit! Tím méně zajímavým jsou dva 2W reproduktory, které najdeme na lícní straně těla, míří tedy k uživateli a zvuk nic neblokuje. Jejich umístění je možné také proto, že notebook používá ještě starší poměr stran 16:9, namísto vyššího 16:10, na který se nyní odshora přechází, a tak má víc než dost místa po stranách vedle klávesnice. Reproduktory hrají velmi slušně, podporuje je rozšíření Dolby Atmos.
Tím příjemnějším překvapením je displej – všechny konfigurace nabídnou 14″ IPS panel. Buď se jedná o Full HD obrazovku s jasem 300 nit a barevným pokrytím 100 % sRGB, která je k dispozici buď matná, lesklá, nebo ještě s dotykem. Druhou variantou je UHD 4K obrazovka s jasem 500 nit, podporou HDR 400 a 90% pokrytím barevného prostoru DCI-P3. A já měl to štěstí, že mi Lenovo poslalo kus s tím lepším displejem. Ve zkratce – obraz je úžasně ostrý, čtení textu na tomto panelu je úžasné a práce jakbysmet. HDR obsah vynikne díky skvělému kontrastu, sytým barvám a nadstandardnímu jasu.
Nad displejem je ještě 720p webová kamera s podporou Windows Hello (a infračerveným snímáním), na pravém boku základny pak vypínač s vestavěným snímačem otisků prstů. Notebook vás tak přihlásí do Windows, než řeknete švec!
Další rychlé postřehy
Velice se mi líbí zpracování notebooku, které je precizní, konstrukce je pevná a žádná část se nekroutí ani neprohýbá. Trochu problematické je otevírání víka displeje, které u základny drží magnety asi trochu víc, než by měly. Je třeba si na to zvyknout.
Neměl jsem žádný problém s chlazením – notebook je velmi tichý a udržuje si příjemné teploty. Díky poměrně vysokokapacitní baterii má notebook i s 4K displejem solidní výdrž – reálně kolem 7-8 hodin.
Moc příjemná je klávesnice – má sice nízký zdvih (na to už si ale u tenkých notebooků budeme muset zvyknout), ale stisk je jasný, velikost není nijak redukovaná, celkově se mi na ní píše vážně dobře. Jen zas a znovu škoda některých překlepů v jejím rozložení.
Více v recenzi!
Další podrobnosti a samozřejmě testy přinese připravovaná recenze, která vyjde zanedlouho. Pokud vás zajímá něco konkrétního, určitě se nebojte v diskuzi pod článkem zeptat, mohu buď odpovědět, nebo to doplnit do recenze!
Related
AUTOR: Matěj Gottwald
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#LenovoTechWorld AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
0 Komentářů