Lenovo Legion 7: první pohled na hráče
4. 4. 2022 | 0
Po delší době se ke mně dostal další herní Legion, tentokráte se jednalo o zástupce nejvyšší řady a to Legion 7 v nejvyšší výbavě. V minulosti jsem již testoval Legion 5 PRO, který na mne udělal opravdu dobrý dojem. Legion 7 má jako jediný z řady možnost obsahovat některé komponenty, které v nižších řadách nenajdete, proto si v něm můžete přát třeba VGA NVIDIA RTX 3080. Pojďme se tedy na něj prvně podívat!
Historicky navazuje na Legion Y720, Y730 a Y740. Celkově se tento model řadí do herní řady Legion, které začíná řadou 5 a 5i, poté 5 Pro a 5i Pro, následuje Slim 7 a nakonec tedy řada 7 a 7i. Písmeno I vždy znamená obsažený procesor Intel, jinak AMD.
Za co si tedy u nejvyšší řady připlácíte? Kromě širší možnosti konfigurace najdete v řadě 7 i lepši reproduktory, kvalitnější displeje a lépe zpracované celohliníkové šasi v letecké kvalitě a také jsou u něj široké možnosti v nastavení barevného osvětlení v těle notebooku.
Vybalení a první dojmy
Když notebook vybalíte z černého boxu, který je uložený v klasické kartonové krabici, všimnete si dvou věcí. První je, že v době, kdy jsou všude super tenké a lehké ultrabooky, je tento o poznání těžší, což je daní za výkonné komponenty a náročné chlazení. Druhou pak je solidnost, kterou v ruce zařízení disponuje. Vše je naprosto pevné a perfektně lícující, navíc studené v tuto roční dobu. Barva je tmavě šedá a celkově notebook při vypnutém stavu nedává, kromě většího nápisu Legion na víku, najevo, že by se mělo jednat o nějakou herní mašinu. Po otevření víka vás pak překvapí velikost displeje, která s touto generací narostla na 16” a displej má tenké rámečky. Ve spodní části je pak skoro po celé šířce umístěná klávesnice, která obsahuje numerický blok, a pod ní asymetricky uložený touchpad, který narostl o 23% oproti minulé generaci a zabírá skoro polovinu ze šířky palmrestu. Docela mne zajímá, jak se s nim bude pracovat.
Konstrukčně se mi tedy Legion 7 opravdu líbí. Co se pak týče chladících otvorů, tak ve spodu je velká část perforovaná a slouží jako nasávací, výdechy jsou pak umístěny zezadu a zabírají oba zadní rohy přístroje (jak zadní část, tak i boční zadní část).
První zapnutí
Po prvním zapnutí, které proběhlo opravdu rychle mne překvapil fakt, že se u mě jedná o první zařízení, které obsahuje Windows 11, zde ve verzi Home. Prostředí je líbivé, všude kulaté a mám z něj pocit jako by se Microsoft snažil vzhledem přiblížit firmě Apple.
Co vás po nájezdu do systému hned praští do očí je displej. Ta škála barev je opravdu velká a nádherně kontrastní. Chválím i opětovné nasazení poměru stran 16:10, které je za mě rozhodně lepší. Uvidím jestli s displejem budu spokojený i po delším testování.
Pár prvních doteků na klávesnici mi naznačuje, že bude hodně tichá a touchpad je na mne zas asi už moc velký, ale při herních strojích se stejně většinou používá externí, takže vyzkouším obojí. Tichost v systému mne taky překvapuje, ale je jistotou, že ve hrách to může být celé jinak. Vše ostatní se dozvíte v klasické recenzi, kterou brzy zpracuju.
Related
AUTOR: Jan Adamčík
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#LenovoTechWorld AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
0 Komentářů